Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Kıbrıs Rum tarafı BM Genel Sekreteri tarafından önerilen sürece tamamen hazırlıklı     CNA   Fotiou: Yerleri değiştirilen kemikler muhtemelen bulunmayan kayıpların %80-85 ile bağlantılıdır     CNA   Ulusal Konsey toplantısının sonuçlanması için istişareler sürüyor      CNA   İstatistik veriler ikinci çeyrekte bütçe fazlalığında artış kaydedildiğini gösteriyor     CNA   Kipro-Klasik döneminden (M.Ö 5. Ve 4. Yüzyıl) Paphos Kraliyet Hanedanı idari-ekonomik merkezine ait yeni ve bilinmeyen anıtları gün ışığına çıkarıldı     CNA   

Kıbrıs Ekonomisi ve Rekabetçilik Konseyi, küçük ve orta ölçekli işletmelerin finansmanı için öneri hazırlıyor
ΚHA - KIBRIS/Lefkoşa 11/06/2019 10:58 
 
Kıbrıs Ekonomisi ve Rekabetçilik Konseyi, fon bulmada zorluk çeken küçük ve orta ölçekli işletmelerin finansmanı ve desteklenmesi için öz kaynak yaratmak amacıyla bir öneri hazırlıyor.
 
Konsey Başkanı Takis Klerides, Temsilciler Meclisi Maliye Komitesi’ne, önerinin bu ayın ikinci yarısında hükümete sunulacağını bildirdi.
 
Parlamento Komitesi’nde konuşan Konsey üyesi Andreas Assiotis de, Konsey’in önerisinin, küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki önemli rolünü vurguladığını, küçük ve orta ölçekli işletmelerin, özellikle başlangıçta bankaların bilgi eksikliğinin risk yaratmasını istemedikleri için finansman sağlamamalarından dolayı sorunlarla karşı karşıya kaldıklarını anlattı.
 
Assiotis, küçük ve orta ölçekli işletmelere alternatif bir fon kaynağı sağlamak amacıyla bir fon oluşturmanın tavsiye edildiğini kaydetti.
 
KHA/MG/MHY/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
 
 
 
   

Closing:16/08/2019
Volume:41.052,28
CSE:70.220  0.300%
FTSE/CySE:42.130  0.330%
Lefkoşa37°C
Larnaka32°C