Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Dışişleri Bakanı AB tarafından hedefli tedbirler kararı için memnuniyet ifade etti      CNA    Kıbrıs ve Yunanistan ekonomik konularda işbirliği ve karşılıklı anlayış mekanizması konusunda anlaştılar      CNA    İrlanda Cumhurbaşkanı kuzey Suriye’ye yönelik tek yanlı Türk askeri müdahalesinden derin endişe duyduğunu ifade etti      CNA   Kıbrıs, Uluslararası Ağır Ceza Mahkemesi’ne sanat eseri bağışladı      CNA   Mogherini: Dışişleri Bakanlar Konseyi Suriye ve MEB konusunda anlaşmaya vardı      CNA   

Kıbrıs Uzay Araştırma Teşkilatı bu yıl yeniden Kıbrıs’a NASA Uzay Apps yarışmasını getiriyor
ΚΥΠΕ - ΚΥΠΡΟΣ/Λευκωσία 09/10/2019 15:22 
Kıbrıs Uzay Araştırma Teşkilatı CSEO, bu hafta sonu yeniden Kıbrıs’a Kıbrıs ekiplerinin birçok kez başarılı olduğu NASA Uzay Apps Yarışması’nı getiriyor.
 
Yarışma dünyada 200’ü aşkın şehirde yapılıyor. Uzay meraklıları geçmişleri ve yetenek düzeylerine bakılmaksızın uzayın zorluklarını ve Dünya’daki zorluklara uzay yoluyla çözümler bulmak için bir araya geliyorlar.

Kıbrıs şimdiye kadar altı yıl yarışmada iki uluslararası birincilik ödülü ve ikincilik uluslararası ödülünü kazandı. Kıbrıs’ın yarışmayı kazanan ekiplerinin onur duydukları Cape Canaveral Uzay Merkezi’ndeki NASA’ya davetleri bulunuyor.
 
Geçen yıl NASA Bilim adamlarının Şefi Dr. James Green, Kıbrıs Uzay Araştırma Teşkilatı’nın daveti üzerine  Kıbrıs ziyaret etmişti.

CSEO’nun bu yıl yeniden sadece Kıbrıs için özel bir ödülü bulunuyor. Yarışmayla ilgili ayrıntılar cumartesi sabahı Kıbrıs Üniversitesi’nde düzenlenecek açış töreninde açıklanacak.
Kıbrıs Haber Ajansı bu etkinliğin medya sponsor oluyor.
  
KHA/MG/MHY/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
 
 
 
   

Closing:14/10/2019
Volume:272.497,74
CSE:66.260  -0.330%
FTSE/CySE:39.960  -0.270%
Lefkoşa33°C
Larnaka33°C