Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Britanya Krallığı BM Güvenlik Konseyi’nin Varoşa’yla ilgili kararını destekliyor      CNA   Yunanistan Parlamento Başkanı ülkesinin Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunması çalışmalarına desteğini teyit etti      CNA   DEFA’nin sıvılaştırılmış doğal gaz temini ile ilgili ihaleye ünlü şirketler ilgi gösterdi      CNA   Kıbrıs`ın bir antik eseri Brüksel’de düzenlenen bir törenle Kıbrıs’a geri verildi     CNA   

  Baghdatis gençlere kendilerine inanma şansı verdiği için gururlu olduğunu söyledi
ΚHA - KIBRIS/Lefkoşa 08/07/2019 11:21 
 
Wimbledon’da geçen hafta son maçını oynayan ve profesyonel kariyerine son verip emekli olan tenisçi Marcos Baghdatis, gençlere kendilerine inanma şansı verdiği için gururlu ve memnun olduğunu belirti.
 
34 yaşındaki Kıbrıslı tenisçi önceki akşam adaya döndü. Baghdatis’i havaalanından birçok hayranı, ailesi ve arkadaşları karşıladı. 
 
Spor yaşamının kendisi, ailesi ve dostları için muhteşem olduğunu, herkesin büyük hayalleri olduğunu ama hepsinin gerçekleşmesini hiçbir zaman istemediklerini ifade eden Marcos Baghdatis, bu düzeye erişebildiği için gururlu olduğunu, Kıbrıs’tan 14 yaşında ayrıldığını ve şimdi 20 yıl sonra vatanına döndüğünü, kendisini daha iyi bir sporcu ve daha iyi bir insan yaptıkları için herkese teşekkür etmek istediğini belirtti.

Baghdatis Yunan sporcular Stefanos Tsitsipas ve Maria Sakkaris’in, Yunan ve Kıbrıs geleneğini sürdürüp başarılı olacaklarına, gençlere ne yapmak hayal ederlerse gerçekleştirme güveni vereceklerine inandığını ifade etti.
 
Marcos Baghdatis 2006’da Avustralya Açık Tenis Turnuvası’nda ikinci olarak ve Wimbledon Şampiyonası’nda da yarı finale yükselerek adını duyurmuştu. Ağustos 2006’da ATP tek erkeklerde dünya sekizincisi olmuştu. Bağdadis’in Grand Slam’da 21-13’lük rekoru bulunuyor. Marcos Baghdatis Wimbledon’a 14 kez katılmıştı.
 
 
KHA/MG/MHY/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
 
 
   

Closing:13/09/2019
Volume:291.152,41
CSE:67.460  0.040%
FTSE/CySE:40.610  0.050%
Lefkoşa36°C
Larnaka32°C