Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Cumhurbaşkanı Anastasiades Bulgaristan Parlamento Başkanı ile görüştü      CNA   Cumhurbaşkanı Sofya İş konferansında Kıbrıs’ın yatırımcılar için uygun bir hedef olduğunu söyledi      CNA   Kıbrıs Rum ve Kıbrıs Türk siyasi partileri iki toplumun geleceği üzerindeki kamuoyu yoklamalarını görüştü      CNA   Kıbrıs’ta Şubat 2020’de Ekonomik Hassasiyet Göstergesi geriledi      CNA   Galler Prensi Charles ve Cornwall Düşesi Camilla Kıbrıs Cumhuriyetini ziyaret edecekler     CNA   

Cumhurbaşkanı Anastasiades Britanya’nın Brexit Bakanı Stephen Barclay ile görüştü
KHA - KIBRIS/Lefkoşa 18/09/2019 12:39


 
 

 
Kıbrıs’ta temaslarda bulunmakta olan Britanya’nın Brexit Bakanı Stephen Barclay, çarşamba günü Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiades ile görüştü.
 
Başkanlık Sarayında yapılan görüşmenin ardından açıklamada bulunan Bakan Barclay, Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiades’in Brexit konusundaki bir anlaşma varılmasıyla ilgili görüşünü memnuniyetle karşıladığını söyledi.
 
Barclay, ülkesinin 31 Ekim tarihinde AB’den çıkacağını da söyledi.
 
Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiades ile yaptığı görüşmeye değinen Barclay, Anastasiades’e Kıbrıs ve Britanya arasında var olan “güçlü ilişkiler” konusunda teşekkürlerini ifade ettiğini söyledi.
 
Cumhurbaşkanı Anastasiades’in Brexit konusunu “derin bir anlayışla” karşıladığını ifade eden Bakan Barclay, Anastasiades’in Britanya Başbakanı’nın Brexit konusunda hem AB hem de Britanya’nın yararına olacak bir anlaşmaya varılması arzusunu paylaştığını söyledi.
 
Britanya’nın 31 Ekim tarihinde Avrupa Birliği’nden ayrılacağı ile ilgili bir soruya Bakan Barclay, “evet ayrılıyoruz” yanıtını verdi.
 
KHA/JV/MHY/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
 
   

Closing:25/02/2020
Volume:121.951,85
CSE:65.510  -0.760%
FTSE/CySE:39.370  -0.810%
Lefkoşa21°C
Larnaka22°C