Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Dışişleri Bakanı AB tarafından hedefli tedbirler kararı için memnuniyet ifade etti      CNA    Kıbrıs ve Yunanistan ekonomik konularda işbirliği ve karşılıklı anlayış mekanizması konusunda anlaştılar      CNA    İrlanda Cumhurbaşkanı kuzey Suriye’ye yönelik tek yanlı Türk askeri müdahalesinden derin endişe duyduğunu ifade etti      CNA   Kıbrıs, Uluslararası Ağır Ceza Mahkemesi’ne sanat eseri bağışladı      CNA   Mogherini: Dışişleri Bakanlar Konseyi Suriye ve MEB konusunda anlaşmaya vardı      CNA   

Avrupa Ulaşım Komiseri Kıbrıs’ın kaliteli bir denizcilik kümesi olduğunu söyledi
ΚHA - KIBRIS/Lefkoşa 07/10/2019 18:47


Avrupa Ulaştırma Komiseri Violeta Bulc, Limasol’da düzenlenen “Denizcilik Kıbrıs” Uluslararası Forumu sırasında dinlendirilen kayıtlı sesli mesajında, Kıbrıs’ın kaliteli bir denizcilik kümesi olduğunu ve deniz donamasıyla tüm dünyasının saygısını kazandığını söyledi.
 
Avrupalı Komiser, denizcilik sektörünün Kıbrıs ekonomisi için ne denli önemli olduğunu bildiğini dile getirerek devletin bu alana gösterdiği önemi selamladı. Ayrıca, denizcilik sektörünün Avrupa düzeyinde merkezde kalması için yapılan çabalara da değindi.
 
“Beş yıldır inanılmaz bir yolculuk paylaştık. Deniz ulaşımını daha güvenilir, daha temiz, daha bağlantılı ve dijital yapmak için çok yoğun çalıştık”.

Bulc, bu beş yıl içinde, yolcu gemilerinin güvenliği için özel referans yapma (passenger ship safety), resepsiyon imkanları (port reception facility), “Tek bir Kargo Kutusu” Avrupalı (European Maritime Single Window Environment) bir çevre oluşturmak için toplam sekiz yasamanın tamamlandığını sözlerine ekledi.

Son olarak, denizcilik sektörünün daha temiz ve daha yeşil bir gelecek yolunda ilerlediğini söyledi.

KHA/NS/MHY/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
 
   

Closing:11/10/2019
Volume:107.403.10
CSE:66.480  0.390%
FTSE/CySE:40.070  0.380%
Lefkoşa33°C
Larnaka33°C