Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Maliye Bakanı: Bu belirsiz savaştan galip çıkacağız     CNA    Borrell Türkiye’ye Kıbrıs ve Yunanistan’ın karasularındaki egemenliklerine saygı göstermesi çağrısında bulundu     CNA   Kıbrıs hükümeti Limasol camiine yönelik vandallığı sert bir şekilde kınadı     CNA   Cumhurbaşkanı uzmanlarla tedbirleri planlanandan önce aşamalı kaldırmayı görüştü, karar Çarşamba günü alınacak     CNA   

Sağlık Bakanı ülkede tedbirlerin rahatlatılması uygulaması sürerken yeni bir kararname açıkladı
KHA - KIBRIS/Lefkoşa 21/05/2020 11:34


Sağlık Bakanı, Karantina Yasası altında, restoranların yanı sıra kuaför ve güzellik salonlarının 21 Mayıs’tan itibaren faaliyete geçmesini öngören bir kararname açıkladı.
 
23 Mayıs’ta da plajlara gidilebilecek, kilise ve diğer ibadet yerlerinde dini vecibeler yerine getirilebilecek.
 
Kararnameye eklenen düzenlemeler arasında, kişilerin açık alanlarda tek başlarına veya 10 kişiye kadar olan gruplarla idman yapabilecekler. Spor alanlarında soyunma odaları ve kapalı jimnastik salonları kapalı kalmaya devam edecek.
 
Evlerde de, çocuklar dâhil 10 kişiye kadar toplanılmasına izin verildi.
 
Oyun alanları hariç parklara ve diğer kamu alanlarına, meydanlara, barajlara, gezinti alanlarına ve marinalara gitmek serbest bırakıldı, ancak yine 10 kişiyi aşmama kuralı getirildi.
 
Müşterek Bahis ofisleri 23 Mayıs’a kadar kapalı tutulurken kütüphanelere, müzelere ve arkeolojik alanların 1 Haziran 2020’de açılması kararı alındı.
  
Kararname, kuaför, berber, güzellik salonu ve dövme/tatu merkezlerinin yeniden faaliyete geçmesi, Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı kurallar çerçevesinde olacak.
 
Restoran, taverna, kafeler, pizzacılar, birahaneler, büfeler, barlar ve kantinlere müşterilere açık havada hizmet verilmesi koşuluyla izin veriliyor.
 
KHA/MG/MHY/2020
Kıbrıs Haber Ajansı
 

 
   

Closing:02/06/2020
Volume:69.299.40
CSE:47.840  -0.350%
FTSE/CySE:28.410  -0.390%
Lefkoşa29°C
Larnaka28°C