Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Britanya Krallığı BM Güvenlik Konseyi’nin Varoşa’yla ilgili kararını destekliyor      CNA   Yunanistan Parlamento Başkanı ülkesinin Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunması çalışmalarına desteğini teyit etti      CNA   DEFA’nin sıvılaştırılmış doğal gaz temini ile ilgili ihaleye ünlü şirketler ilgi gösterdi      CNA   Kıbrıs`ın bir antik eseri Brüksel’de düzenlenen bir törenle Kıbrıs’a geri verildi     CNA   

Maliye Bakanı: Yunanistan yeni Başbakanı zor görevini yerine getirecek bilgiye sahiptir
ΚHA - Athanasios Athanasiou - KIBRIS/Lefkoşa 09/07/2019 11:55 
 
Maliye Bakanı Harris Georgiades, Yunanistan’ın yeni Başbakanı Kyriakos Mitsotakis’in zor görevini yerine getirecek bilgiye sahip olduğunu mali sağlamlaştırmanın büyümeye destekle birleştirilmesi gerektiğini söyledi.
 
Euro grubu toplantıları için Brüksel’e varışının akabinde açıklamalarda bulunan Georgiades, “Yunan hükümetini ve yeni Başbakanı kutlamak isterim. Sanırım Başbakan zor bir görev üstlendiğinin bilincindedir ama öte yandan ben Yunanistan’ı daha da ileriye götürecek deneyim ve bilgisi olduğuna eminim” dedi.
 
Faiz dışı fazlalıkları hedefinin %3,5 olması ve korunmasıyla ilgili olarak Maliye Bakanı, önemli olanın her zaman mali sağlamlığı büyüme desteğiyle birleştirebilmek olduğunu, mali sağlamlığın kendi düşüncesine göre her üye ülkenin ve tabii ki Yunanistan’ın kararlarına rehberlik etmesi gerektiğini ifade etti.
 
Bir Mevduat Garanti Sistemi oluşturulmasıyla ilgili görüşmelerde ilerlemeyi yorumlaması istenen Harris Georgiades, az ilerleme olmasından hoşnut olmadığını, bu konunun Avrupa Bankacılık Birliği’yle tamamlanması gerektiğini kaydetti.
 
Avrupa Bankacılık Birliği’nin bu ortak mevduat garanti sistemi olmadan tamamlanamayacağını, görüşmelerin gecikmeden başlaması gerektiğini ifade eden Maliye Bakanı, Avrupa Birliği olarak bu konuda başarılı programlara bağlı kalmada başarısız olduklarını, geciktiklerini belirtti.
 
KHA/MG/MHY/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
 
 
 
 
   

Closing:13/09/2019
Volume:291.152,41
CSE:67.460  0.040%
FTSE/CySE:40.610  0.050%
Lefkoşa36°C
Larnaka32°C