Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Cumhurbaşkanı: Türkiye tarafından yenilenen gerginlik ve ihlallerin ortasında Çin’in desteği daha da önemli      CNA   Varoşa konusunun Avrupa Parlamentosu’nda görüşmesi çabaları başladı      CNA   Christodoulides: Fransa’yla ilişkilerimiz mükemmeldir     CNA   Ulaştırma Bakanı: Kıbrıs dijital devrimde pasif kalmamalı     CNA   

Commonwealth Kadınlar komitesinden bir heyet temaslar için Kıbrıs’ta bulunacak
ΚHA - KIBRIS/Lefkoşa 12/06/2019 15:49


Commonwealth’in Britanya ve Akdeniz Adaları Kadınlar Komitesinden bir heyet Kıbrıs’a gerçekleştireceği üç günlük bir ziyaret sırasında parlamento üyeleri ve diğer kurumlarla temaslar bulunacak.

Temsilciler Meclisi tarafından yapılan açıklamaya göre, Commonwealth’in Britanya ve Akdeniz Adaları Kadınlar Komitesi (BIMR CWP) Başkanı Roberta Blackman-Woods ve Komite üyeleri Temsliciler Meclisinin daveti üzerine çarşamba akşamı üç günlük bir ziyaret için Kıbrıs’a geliyorlar.
Milletvekili Margaret Mitchell ve Tooley’in de katıldığı heyete eski BIMR CWP başkanı, milletvekili Joyce Watson heyete başkanlık edecek. Heyete Commonwealth Parlamenterler Derneği Sekreteri (CPA) Jon Davies ve diğer yetkililer eşlik edecek.

Heyet Kıbrıs’ta bulunduğu süre içinde  Meclis Başkanı Dimitris Silluris tarafından kabul edilecek ve İnsan Hakları ve Kadınlar ile Erkekler Arasında Eşit Haklar Komitesi Başkanı Stella Kiryakidu ve Komite üyeleri ve aynı zamanda Temsilciler Meclisi kadın üyeleri ile görüşecek.

Heyet ayrıca Eşitlik Komiseri İosefina Antaoniu, Adalet Bakanı Genel Müdürü Andreas Assiti, Belediyer ve Toplumlar seçilmiş üyeleri ve sivil toplum örgütleriyle bir görüşmelerde bulunacak.

Heyetin Kıbrıs’ta bulunması fırsatıyla, Lefkoşa Üniversitesi Akdeniz Cinsiyet Etütleri Enstitüsü (Mediterranean Institute of Gender Studies - MIGS) Kıbrıs’ta kadının siyasi hayattaki rolü konulu bir seminer düzenleyecek.

KHA/NS/KBI/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
 
   

Closing:17/09/2019
Volume:155.857.87
CSE:67.030  -0.330%
FTSE/CySE:40.370  -0.320%
Lefkoşa35°C
Larnaka30°C