Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Kıbrıs ülkenin egemenlik haklarının Türkiye tarafından ihlal edilmesini BM nezdnde protesto etti     CNA   Papadakis: Avrupa Parlamentosu Türkiye’nin Kıbrıs’ın MEB’deki faaliyetleri ve Varoşa’yla ilgili tehditlerine karşı tavrını ortaya koymalı     CNA   Fransa Varoşa’nın yerleşime açılmasıyla ilgili Türk açıklamalarından endişe duyulduğunu belirtti; BM Güvenlik Konseyi kararlarına saygı çağrısı yaptı     CNA   Kıbrıs ve Yunanistan Genel İşler Konseyi’nden Türkiye’nin yasadışı faaliyetlerini görüşme gündemine dâhil etmesini istedi     CNA   

KHA eski Limasol limanında hayırseverlik sergisi ve gala yemeğine ev sahipliği yapacak
KHA - KIBRIS/Lefkoşa 12/06/2019 19:37


Kıbrıs Haber Ajansı (KHA) 28 Haziran 2019 gecesi eski Limasol limanında bir hayırseverlik etkinliğine ve resim ve fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak.

Gala yemeğinden elde edilecek tüm gelir Kanserli ve İlgili Hastalıklı Çocuklar için Kıbrıs Derneği "One Dream One Wish"’e bağışlanacak.

Cumhurbaşkanı Nicos Anastasiades himayesinde gerçekleştirilecek etkinlikte Cumhurbaşkanı bir konuşma yapacak.

Hayırseverler derneği, etnik köken, din, deri rengi, mali ve sosyal durumdan bağımsız olarak kanser hastası olan tüm çocuklara ve genç insanlara yardımcı olmaktadır.  

Etkinlikte gerçekleştirilecek resim ve fotoğraf sergisinde sanatçı Mario Vourgos’un “Achronic Zaman Anıları ... geleceği unutmamak için bir not” adlı  en son sanatsal çalışmaları yer alacak.

Sergiyi, eski Limasol Limanının güney iskelesinde özellikle tasarlanmış bir gala yemeği izleyecek. Yemek sırasında canlı jazz ve blues müziği olacak.

KHA Müdürü George Penintaex, halka çağrıda bulunarak, çeşitli kanser türlerinden acı çeken çocuklara ve gençlere yardım eden “One Dream One Wish” hayırsever derneğini destekleyerek ekonomik açıdan katkıda bulunmalarını istedi.

Penintaex, bu sergi ve gala yemeğinin gerçekleşmesine ve bu etkinliğin başarılı olmasına yardımcı olan tüm sponsor ve destekçilere en içten teşekkürlerini sundu. Ayrıca ressam Mario Vourgos’a bu girişimi ve Sanat Sergisi için teşekkürlerini de dile getirdi.
 
Sanatçı sergisini “Achronic Zaman Anıları ... geleceği unutmamak için bir not” olarak adlandırdı.

Sanatçı, “zamanla öznel anlayışımızın  bizim kendi varlığımızı tanımlayan bir temel olduğunu anladım.

“Dün sadece yarın olduğu için vardır ve yarın gelecekteki olayların beklenen etkisiyle dünü tanımlamaktadır”.

Eğer gelecekteki olaylar kendi hayali geçmişimizle birlikteyse, düşüncelerimiz, ifadelerimiz, duygularımız ve eylemlerimiz de öyledir”.

Mario Vourgos Limasol’da doğdu. Londra, New York ve Philadelphia da dâhil  uzun yıllar yurt dışında yaşadıktan sonra 90’lı yılların sonunda ülkeye geri döndü. Çalışmaları uzun yıllar özel olarak devam ettirdikten sonra 2004’te solo sergiler düzenledi. Eserlerinin iki tanesi satın alındı ve 2009’dan beri Limasol Kamu galerisinde sergileniyor.

KHA/NS/KBI/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
 
   

Closing:17/09/2019
Volume:155.857.87
CSE:67.030  -0.330%
FTSE/CySE:40.370  -0.320%
Lefkoşa35°C
Larnaka30°C