Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Dışişleri Bakanı AB tarafından hedefli tedbirler kararı için memnuniyet ifade etti      CNA    Kıbrıs ve Yunanistan ekonomik konularda işbirliği ve karşılıklı anlayış mekanizması konusunda anlaştılar      CNA    İrlanda Cumhurbaşkanı kuzey Suriye’ye yönelik tek yanlı Türk askeri müdahalesinden derin endişe duyduğunu ifade etti      CNA   Kıbrıs, Uluslararası Ağır Ceza Mahkemesi’ne sanat eseri bağışladı      CNA   Mogherini: Dışişleri Bakanlar Konseyi Suriye ve MEB konusunda anlaşmaya vardı      CNA   

Kıbrıs ve Mısır çifte vergilendirmenin önlenmesi için güncelleştirilmiş bir sözleşme imzaladı
ΚHA - KIBRIS/Lefkoşa 09/10/2019 17:03


Kıbrıs ve Mısır Salı günü Çifte Vergilendirmenin Önlenmesi ve gelirlerle ilgili vergi Kaçakçılığını önleme için bir anlaşma imzaladılar.
Sözleşmeyi Kıbrıs adına Dışişleri Bakanı Nikos Christodoulides ve Mısır adına Dış İşleri Bakanı Sameh Shukri imzaladı. İmza töreni Mısır, Yunanistan ve Kıbrıs Zirve Toplantısı çerçevesinde Kahire’de imzalandı.
 
Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni metinde 19/12/1993’te imzalanan ve 14/3/1995’te yürürlüğe giren mevcut Sözleşme güncelleştirilecek.

Üzerine anlaşmaya varılan Sözleşme, iki devlet arasında ticari ve ekonomik ilişkilerin daha da geliştirilmesine katkıda bulunacak.
Yeni Sözleşmenin yeni Avrupa Ekonomik İşbirliği Örgütünün Çifte Vergilendirilmenin Önlenmesi Model Sözleşmesine ve Birleşmiş Milletler Modeline (OECD Model Convention for the Avoidance of Double Taxation on Income and on the UN Model) dayalı olduğu belirtildi.
  
“Yüksek bir ekonomik ve siyasi öneme sahip mevcut şebekenin güncellenmesi, bakım ve genişlemesini oluşturan Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşmalarının amacı, yabancı yatırımları daha çok teşvik ederek güçlendirmek ve Kıbrıs’ı uluslararası iş merkezlerine tanıtmaktır”.

KHA/NS/KBI/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
 
   

Closing:11/10/2019
Volume:107.403.10
CSE:66.480  0.390%
FTSE/CySE:40.070  0.380%
Lefkoşa33°C
Larnaka33°C