Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Cumhurbaşkanı Anastasiades ve Βakanlar Demetris Christofyas’ın ölümü nedeniyle açılan taziye defterini imzaladılar      CNA   Yunanistan Dışişleri Bakanı: Lefkoşa ve Atina önemli diplomatik bir zafer kazandılar      CNA   Avrupa Komisyonu Başkanı Juncker: Türkiye’ye karşı alınacak önlemler “yumuşak önlemler” olmayacak      CNA   İçişleri Bakanı Pedrides KHA’na: Türk işgal bölgelerinden gelen mültecilerle ilgili tedbir alınmalıdır      CNA   Toptan satış cirosu ve perakende satış yılın ilk çeyreğinde %6,3 düştü      CNA   

Kıbrıs’ta gelecek ‘zor’ yıllar öncesinde yeni piyasalardan turist çekmek için adımlar atıldı
ΚHA-Stavros Koniotis - KIBRIS/Lefkoşa 12/06/2019 09:47


Turizm Müsteşarı Savvas Perdios, diğer sorunların yanı sıra Brexit’i saran belirsizliklerden dolayı 2019 ve 2020’nin turizm için zor yıllar olmasının beklendiğini, Almanya’dan daha fazla turist çekebilmek dâhil çözüm için adımlar atılmakta olduğunu söyledi.
 
Limasol’da ‘Cypria Filoxenia’ ikinci ödül yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulunan Perdios, 2020’nin de zor bir yıl olmasının beklendiğini, çünkü Brexit’in Ekim’e kadar ertelendiğini, kimsenin de aslında durumun ne olduğunu bilmediğini belirtti.
 
“Bu yıl olduğu gibi gelecek yıl da zor bir yıl olacak” şeklinde konuşan Savvas Perdios, Müsteşarlığın sürekli çözüm arayışında olduğunu, geçen yılın hedeflerine yaklaşmak için adımlar attığını bildirdi.
 
Almanya’da tanıtım adımları olduğunu ifade eden Perdios, bu yılki rezervasyonlarla durumu karşılaştırdıklarını, diğer piyasalar için de tanıtım adımları atmaya hazır olduklarını kaydetti.
 
Müsteşar Perdios, ülkemizde ‘misafirperverlik’ kelimesi kavramını geliştirme arayışı içerisinde bir faaliyet planının yürürlükte olduğunu duyurdu. 
 
Kaliteli turizmin sadece mükemmel oteller olmadığını, aynı zamanda samimi, geleneksel misafirperverliğin ve üst düzeyde ilgi anlamına da geldiğini anlatan Perdios, Müsteşarlık oluşturulur oluşturulmaz bir Misafirperverlik Komitesi de oluşturulduğunu, bu komitenin görevinin misafirperverlik kelimesi kavramına şekil vermek olduğunu söyledi.
 
KHA/MG/MHY/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
 
 
   

Closing:24/06/2019
Volume:155.522,31
CSE:69,600  0,350%
FTSE/CySE:41,790  0,340%
Lefkoşa42°C
Larnaka35°C