Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Cumhurbaşkanı Anastasiades Bulgaristan Parlamento Başkanı ile görüştü      CNA   Cumhurbaşkanı Sofya İş konferansında Kıbrıs’ın yatırımcılar için uygun bir hedef olduğunu söyledi      CNA   Kıbrıs Rum ve Kıbrıs Türk siyasi partileri iki toplumun geleceği üzerindeki kamuoyu yoklamalarını görüştü      CNA   Kıbrıs’ta Şubat 2020’de Ekonomik Hassasiyet Göstergesi geriledi      CNA   Galler Prensi Charles ve Cornwall Düşesi Camilla Kıbrıs Cumhuriyetini ziyaret edecekler     CNA   

Pilides: `Denizcilik Kıbrıs 2019` Konferansı’na katılım çok yüksek oldu
Κha - George Michael - KIBRIS/Lefkoşa 08/10/2019 15:29 
Denizcilik Müsteşarı Natasa Pilides, Limasol’da yapılmakta olan “Denizcilik Kıbrıs 2019” Konferansı’na katılımın bini aştığını söyledi.
 
Basına açıklamalarda bulunan Pilides, Kıbrıs Denizciliği için alınan mesajların olumlu olduğunu, şirketlerin adadaki faaliyetlerini artırdıklarını bildirdi.
 
IMO Genel Sekreteri Kitack Kim dâhil bini aşkın yöneticinin konferansa katıldığını belirten Natasa Pilides, 1989’da kurulan Konferans’ın 30’uncu yılını kutladığını, etkinliği düzenleyen Denizcilik Müsteşarlığı’nın ilk kez olumlu sonuçlar aldığını duyurdu.


Konferansa katılımın artmasının, Kıbrıs’ın sadece uluslararası alanda bir deniz nakliyatı merkezi olarak tanınmasının büyük önem ve değerinin yanı sıra karar alma kurumlarına katıldığını ve uluslararası denizcilik politikaları oluşturduğunu ifade eden Pilides, konferansta iklim değişikliği, gemi güvenliği ve çeşitli jeopolitik gelişmelerle ilgili birçok konunun görüşüleceğini kaydetti.

Avrupa Ulaşım Komiseri Violeta Bulc de video mesajıyla katılımcılara seslendi ve Kıbrıs’ın denizcilik filosuna küresel saygıyı ve uzun süreli kaliteli denizcilik grubunu kontrol ettiğini söyledi.
 
Bulc, “Sektörün Kıbrıs ekonomisi için ne kadar önemli olduğunu biliyorum ve Kıbrıs’ın Denizcilik sektörüne siyasi açıdan dikkat edilmesini memnunlukla karşılıyorum” şeklinde konuştu.
 
Kıbrıs Denizcilik Odası Genel Müdürü Thomas Kazakos, Kıbrıs Haber Ajansı’na (KHA) yaptığı açıklamada, konferansın Kıbrıs denizciliğinin gelişimini yansıttığını, Avrupa’da ve uluslararası düzeyden en büyük denizcilik aktörlerinden biri olduğunu söyledi.
 
Kıbrıs Denizcilik Odası Genel Müdürü Thomas Kazakos Kıbrıs Haber Ajansı’na (KHA) yaptığı açıklamada, Konferans’ın Kıbrıs denizciliğinin gelişimini yansıttığını, Avrupa’da ve uluslararası düzeyden en büyük denizcilik aktörlerinden biri olduğunu söyledi.
 
Konferansa Uluslararası Denizcilik Teşkilatı Genel Sekreteri, uluslararası ve Avrupa denizcilik sanayi temsilcileri, ayrıca uluslararası ve Avrupa’da denizcilik odalarının konuşmacı olarak katıldığını bildiren Kazakos, Bexit’in Kıbrıs denizciliğini olumsuz etkilemeyeceğini aksine Kıbrıs’a daha fazla denizcilik şirketi cezbetmek için başka bir fırsat yaratacağını ifade etti.
 
 
 
Uluslararası Denizcilik Teşkilatı Genel Sekreteri 
Kitack Lim, ‘Düzenleyici tedbirler: gereklilik veya baskının ürünü’ konulu ilk panel görüşmesine katıldı.
 
 
 
Natasa Pilides, Fütürist & CEO Futurenautics Grubu’ndan K D Adamsonmavi büyümenin gücünden, çeşitliliğin ve dâhiliyetin öneminden, dijitalleşmeden beklentileri vurguladı.
 
 
 
İkinci panel görüşmesinde; ‘Armatörler:
 
Yeni Manzaralar’ konusu ele alındı ve emisyon, Avrupa için denizcilik önemi, nakliye piyasaları ve ticari savaşları konularından söz edildi.
 
Günün üçüncü ve son panelinde ‘Denizciliği parlak bir gelecek bekliyor mu? Konusu işlendi.
 
 
 
KHA/MG/MHY/2019
 
Kıbrıs Haber Ajansı
 
 

 
 
   

Closing:25/02/2020
Volume:121.951,85
CSE:65.510  -0.760%
FTSE/CySE:39.370  -0.810%
Lefkoşa21°C
Larnaka22°C