Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Maliye Bakanı: Bu belirsiz savaştan galip çıkacağız     CNA    Borrell Türkiye’ye Kıbrıs ve Yunanistan’ın karasularındaki egemenliklerine saygı göstermesi çağrısında bulundu     CNA   Kıbrıs hükümeti Limasol camiine yönelik vandallığı sert bir şekilde kınadı     CNA   Cumhurbaşkanı uzmanlarla tedbirleri planlanandan önce aşamalı kaldırmayı görüştü, karar Çarşamba günü alınacak     CNA   

Avrupa Komisyonu Kıbrıs’a sağlık sistemini güçlendirmesi çağrısı yaptı
KHA -Athanasios Athanasiou - KIBRIS/Lefkoşa 21/05/2020 14:26 
Avrupa Komisyonu, Kıbrıs’a 2020 ve 2021’de sağlık sisteminin kapasitesini ve esnekliğini  güçlendirmesi çağrısında bulundu.
 
Komisyon, Komiserler grubunun onayladığı tavsiyelerinde, Kıbrıs’ta özellikle küçük ve orta ölçeli işletmeler için finans ve likiditeye uygun erişimi koruması, bireysel ve çok uluslu sert vergi planlamasını kolaylaştıracak vergi sistemi özellikleri oluşturmasını istedi.
 
Avrupa Komisyonu’nun tavsiyeleri arasında, salgınla etkin mücadele için gerekli tedbirlerin alınması, ekonominin ayakta tutulması ve sonradan gelecek iyileşmenin desteklenmesi bulunuyor.
 
Tavsiyelerde, ‘Koşullar izin verdiğinde, sağduyulu orta vadeli mali durumları amaçlayan mali politikaların izlenmesi, borçlanma sürdürülebilirliğinin sağlanması, yatırımların artırılması, esneklik, kalite ve yeterli hizmet için sağlık çalışanlarının çalışma koşulları dâhil sağlık sistemi kapasitesinin güçlendirilmesi yer alıyor.

Komisyon ayrıca yetkililere, uygun gelir yenilemesi ve herkesin sosyal korumaya erişimi, kamu istihdam hizmetlerinin güçlendirilmesi, esnek çalışma düzenlemeleri teşviki, eğitimle iş piyasasının iyileştirilmesi tavsiye ediliyor.
 
KHA/MG/MHY/2020
Kıbrıs Haber Ajansı
 
 
 
 
   

Closing:02/06/2020
Volume:69.299.40
CSE:47.840  -0.350%
FTSE/CySE:28.410  -0.390%
Lefkoşa29°C
Larnaka28°C