Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Kıbrıs Rum tarafı BM Genel Sekreteri tarafından önerilen sürece tamamen hazırlıklı     CNA   Fotiou: Yerleri değiştirilen kemikler muhtemelen bulunmayan kayıpların %80-85 ile bağlantılıdır     CNA   Ulusal Konsey toplantısının sonuçlanması için istişareler sürüyor      CNA   İstatistik veriler ikinci çeyrekte bütçe fazlalığında artış kaydedildiğini gösteriyor     CNA   Kipro-Klasik döneminden (M.Ö 5. Ve 4. Yüzyıl) Paphos Kraliyet Hanedanı idari-ekonomik merkezine ait yeni ve bilinmeyen anıtları gün ışığına çıkarıldı     CNA   

AKPM üyeleri reşit olmayan göçmenlerin yönetimi için Kıbrıs’a geliyorlar
ΚHA - KIBRIS/Lefkoşa 12/06/2019 17:24


AKPM’in göçmen çocukların gözaltına alınması ve tutuklanmasına son verilmesi Özel Kampanyasına katılan Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Mülteciler ve Yerlerinden edilmiş kişiler Göç Komitesi, (AKPM) milletvekili-üyeleri Bakanlar, milletvekileri ve diğer yetkililer ile bir dizi görüşmede bulunacaklar.

Meclis tarafından yapılan açıklamaya göre,14 Haziran Cuma günü gerçekleştirilecek olan tek günlük ziyaretin amacı Kıbrıs da dahil olmak üzere, reşit olmayan göçmenlerin idaresi ve küçük göçmenlerin ülkeye geliş ve kalışları sırasında yetkili makamlar tarafından izlenen prosedürler ile ilgili bilgiler toplamak.

Açıklamaya göre, AKPM heyeti İçişleri Bakanı Konstantinos Petrides ve Adalet ve Kamu Düzeni Bakanı Yorgos Savvides ile ayrı görüşecek ve Meclis İnsan Hakları Komitesi Başkanı Stella Kiryakidu ve İnsan Hakları ve Erkekler ve Kadınlar Arasında Eşit Fırsatlar Meclis Komisyonu üyeleri ile iş yemeğine oturacak.
 
Heyet ayrıca Çalışma, Refah ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Aile ve Çocuk Sorumlusu Hara Tapanidu ile görüşecek ve rekabetsiz göçmen çocukların konuk edildikleri sivil toplum örgütünün Çocuklar İçin Umut (Hope for Children) evlerini ziyaret edecekler.

KHA/NS/KBI/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
 
   

Closing:16/08/2019
Volume:41.052,28
CSE:70.220  0.300%
FTSE/CySE:42.130  0.330%
Lefkoşa37°C
Larnaka32°C