Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Cumhurbaşkanı: Türkiye tarafından yenilenen gerginlik ve ihlallerin ortasında Çin’in desteği daha da önemli      CNA   Varoşa konusunun Avrupa Parlamentosu’nda görüşmesi çabaları başladı      CNA   Christodoulides: Fransa’yla ilişkilerimiz mükemmeldir     CNA   Ulaştırma Bakanı: Kıbrıs dijital devrimde pasif kalmamalı     CNA   

Cumhurbaşkanı Anastasiades ILO Genel Müdürü ile görüştü
KHA - KIBRIS/Lefkoşa 11/06/2019 12:20 
Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiades, Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) Genel Müdürü Guy Ryder ile yaptığı görüşmenin ardından “özellikle emek, ticaret ve ekonomi alanlarında hepimiz sorumluluk üstlenmeli ve aynı zamanda siyasi uyumu güçlendirmeliyiz” dedi.
 
Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) yüzüncü yılı dolayısıyla Cenevre’de düzenleyeceği konferansa katılmak amacıyla İsviçre’de bulunmakta olan Anastasiades salı günü Cenevre’deki BM binasında ILO Genel Müdürü ile görüştü. Cumhurbaşkanı Anastasiades görüşmenin ardından ziyaretçi defterini imzaladı.
 
Anastasiades ve Ryder arasında yapılan görüşmede Kıbrıs’ın ekonomik durumu; hükümet ile işçiler ve işverenler sendikaları arası ilişkiler, istihdam alanı dâhil bir dizi alanda yapılan reformlar ve Kıbrıs sorunundaki gelişmeler ele alındı.
 
Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, Anastasiades- Ryder görüşmesine Cumhurbaşkanı’na Cenevre ziyaretinde eşlik eden Çalışma Bakanı Bayan Zeta Emilianidou, Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromou,  Kıbrıs’ın Cenevre Daimi Temsilcisi Yorgos Kasoulides ve diğer hükümet yetkilileri katıldı.
 
KHA/JV/MHY/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
 
   

Closing:17/09/2019
Volume:155.857.87
CSE:67.030  -0.330%
FTSE/CySE:40.370  -0.320%
Lefkoşa35°C
Larnaka30°C