Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Theocharis KHA’na: Aynı epidemiyoloji profili olan ülkelerle ikili anlaşmalar yapılması düşünülüyor     CNA   Kıbrıs ve 19 ülke arasındaki uçak seferleri 9 Haziran’da başlıyor     CNA   Plajlar cumartesi açıldı     CNA   

Mobil telefon hatları birleşti, Kıbrıs’ta liderler ilk görüşmeyi yaptılar
ΚHA - KIBRIS/Lefkoşa 11/07/2019 15:27 
Kıbrıs’ta liderler perşembe günü ada genelinde güven yaratıcı tedbirler kapsamında mobil telefon hatlarının birleştiğini duyurdular ve ilk görüşmeyi birbirleriyle yaptılar.
 
Kıbrıs’taki Birleşmiş Milletler Barış Gücü’nden yapılan açıklamaya göre, “Kıbrıs Rum lideri Nicos Anastasiades ve Kıbrıs Türk Toplumu lideri Mustafa Akıncı’nın güven yaratıcı tedbirler kapsamında iki toplum arasında iletişimin geliştirildiği ve tüm Kıbrıslıların daha da yakınlaştıkları” belirtildi.
 
Açıklamada, ilk görüşmenin BM Genel Sekreteri’nin Özel Temsilcisi ve Özel Danışman Yardımcısı Elizabeth Spehar’ın gözetiminde iki lider arasında, saat 12.45’te gerçekleştirildiği, düzenlemenin şimdi canlı olduğu, çalıştığı kaydedildi.
 
Açıklamada, bu güven yaratıcı tedbir, iki taraf arasında diyaloğun, güvenin işbirliğinin öneminin altının çizildiği ifade edildi.
 
Açıklamada son olarak Kıbrıs Türk Toplumu lideri Mustafa Akıncı ve Kıbrıs Rum Toplumu lideri Nicos Anastasiades, en kısa zamanda Kıbrıs sorunundaki şimdiki durumla ilgili değerlendirme amacıyla bir görüşme yapma ve daha fazla güven yaratıcı tedbirle tüm Kıbrıslıların günlük yaşamlarını olumlu etkilemeyi görüşme olasılığını ele aldıkları vurgulandı. 
 
KHA/MG/MHY/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
 
 
 
   

Closing:25/05/2020
Volume:127.143.58
CSE:47.250  0.000%
FTSE/CySE:28.030  -0.040%
Lefkoşa29°C
Larnaka27°C