Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   BM kaynağı KHA’a: On sekiz şüpheli mayın tarlası tespit edildi     CNA   Cumhurbaşkanı Anastasiades iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da derinleştirilmesi için Çin Halk Cumhuriyeti’ne gitti      CNA   Meclis Başkanı Syllouris ve Mısır Cumhurbaşkanı Al Sisi işbirliği ve bölgesel güvenliği görüştüler      CNA   Mısır Petrol Bakanı El Molla: Doğal gaz belki de bölgede barış ve istikrarı hızlandıracak      CNA   Turizm Müsteşarı Perdios: Kıbrıs sadece güneş ve denizden ibaret değildir     CNA   

Nea Salamina futbol takımı 19 Mart tarihinde Kıbrıs Türk MTG futbol takımı ile oynuyor
KHA - KIBRIS/Lefkoşa 08/02/2019 15:46


 

 
Monako merkezli, “Peace and Sport” uluslararası kurumun himayesinde Mağusa’nın New Salamina futbol takımı 1945 yılında kurulan Kıbrıs Türk Mağusa Türk Gücü (MTG) futbol takımı ile 19 Mart tarihinde Pila’da bir dostluk maçına çıkacak.
 
Nea Salamina futbol takımı Başkanı Thoukis Thoukididou, Kıbrıs Haber Ajansı’na açıklamada bulunarak iki lider; Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiades ve Kıbrıs Türk Toplumu lideri Mustafa Akıncı’nın maçı izlemek için davet edildiğini ve her iki liderin de maçı izleme niyeti ifade ettiğini söyledi.
 
Kıbrıslı Türk aktivist Okan Dağlı ise Kıbrıs Haber Ajansı’na, Nea Salamina ve MTG futbol takımlarının temsilcileri, «Peace and Sport» kurumunun temsilcisi ile Sir Stelios Hadjiyioannou Hayırsever  Vakfı’nın temsilcisi önceden iki liderle ayrı ayrı görüşmelerde bulunduklarını, iki liderin söz konusu etkinliğe desteklerini ifade ettiğini, maçı izlemeye ve birer konuşma yapmayı arzu ettiklerini söyledi.
 
Okan Dağlı devamla, «Peace and Sport» kurumu başkanı Monako Prensi Albert’in etkinliğe katılmayacağını ama kurumun Başkan yardımcısı ve ünlü futbolcu Didier Drogba ve Sir Stelios Hadjiyioannou’nun maçı izleyeceklerini belirtti.
 
Nea Salamina takımı başkanı ise, maçın öğleden sonra oynanacağını, ilk yarının 45 dakika değil yarım saat olacağını, ilk yarıda her iki takımdan futbolcuların oynayacağını ve ikinci yarıda ise hem Kıbrıslı Rum hem de Kıbrıslı Türk futbolculardan oluşan karma takımların mücadele edeceğini söyledi.
 
Hangi takımın kazanacağı ile ilgili bir soruya Thoukis Thoukididou, “Kıbrıs ve barış kazansın. Maçı, şampiyon olmak amacıyla değil, birlikte barış içinde yaşamayı arzu ettiğimiz mesajını vermek için oynayacağız”  dedi.
 
19 Mart tarihinde gerçekleştirilecek maç öncesi saat 10’da bir etkinlik başlayacak ve etkinlikte Nea Salamina ve MTG futbol takımlarının genç takım futbolcuları antrenman yapacak ve devamla maç yapacaklar.
 
İki futbol takımı geçen yıl Stelios Hayırsever Vakfı tarafından iki toplumlu bir ödül kazandılar.
 


Thoukis Thoukididou Kıbrıs Haber Ajansı’na «Peace and Sport» kurumunun inisiyatifi üzerine ve Sir Stelios vakfının desteğiyle söz konusu dostluk maçının yer alacağını ifade ederek, etkinlik ile ilgili tüm istişareler ve düzenlemeler «Peace and Sport» kurumu tarafından yapıldığını ve Stelios Hayırsever Vakfı’ndan alınan para ödüllünün etkinlik ve maç için kullanılacağını açıkladı.
 
KHA/JV/MHY/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
 
 
   

Closing:04/23/2019
Volume:125.913,01
CSE:70,240  -0,470%
FTSE/CySE:42,210  -0,540%
Lefkoşa26°C
Larnaka23°C