Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Dışişleri Bakanı AB tarafından hedefli tedbirler kararı için memnuniyet ifade etti      CNA    Kıbrıs ve Yunanistan ekonomik konularda işbirliği ve karşılıklı anlayış mekanizması konusunda anlaştılar      CNA    İrlanda Cumhurbaşkanı kuzey Suriye’ye yönelik tek yanlı Türk askeri müdahalesinden derin endişe duyduğunu ifade etti      CNA   Kıbrıs, Uluslararası Ağır Ceza Mahkemesi’ne sanat eseri bağışladı      CNA   Mogherini: Dışişleri Bakanlar Konseyi Suriye ve MEB konusunda anlaşmaya vardı      CNA   

Kıbrıs ve Mısır ilaçlarla ilgili ilk Teknik Komite toplantısını yapıyor
ΚHA - KIBRIS/Lefkoşa 08/10/2019 15:59 
Kıbrıs ve Mısır arasında ilk kez Lefkoşa’da salı günü yer alan ilaç alanında işbirliğine ilişkin teknik komiteler düzeyinde bir toplantı gerçekleştirildi.
 
Sağlık Bakanı Constantinos Ioannou, bu toplantıların hedefinin ‘eczacılık alanında Mısır ve Kıbrıs arasındaki işbirliğini artırmak, Mısır pazarını Kıbrıs ilaç sanayine açmak’ olduğunu belirtti.
 
Kıbrıs’ın uzmanlığı ve Avrupa Birliği üyeliği statüsüyle Mısır gibi ülkeler için cazip bir pazar olduğuna dikkat çeken Ioannou, toplantıda yaptığı konuşmada, iki ülke arasında ilaç sanayinde işbirliğinin daha güçlü olması ve artmasının hedeflendiğini kaydetti.
 
Ioannou, “Ülkelerimiz arasındaki güçlü bağlar tıbbi turizm pazarının büyümesini, siyasi karşılıklı anlayış ve saygının dev adımlarla ilerlemesini sağlayacaktır” şeklinde konuştu.
 
Bakan, iki ülkenin vizyonunun ortak olduğunu, bu bağın eczacılık alanında büyük başarılara yol açacak, Mısır ve Kıbrıs için birlikte ortak hedefleri için çalışacakları mükemmel bir platform oluşturduğunu vurguladı.
 
Heyetler çarşamba günü Limasol’daki ilaç şirketlerinin tesislerini gezecekler.
 
KHA/MG/MHY/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
 
 
 
 
   

Closing:11/10/2019
Volume:107.403.10
CSE:66.480  0.390%
FTSE/CySE:40.070  0.380%
Lefkoşa33°C
Larnaka33°C