Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Kadis: Kıbrıs Cumhurbaşkanı Türkiye’nin faaliyetlerine rağmen diyaloğun başlatılması çabalarını sürdürüyor      CNA   Petrol ürünleri satışı Aralık 2019’da %5,3 oranında düştü      CNA   ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin S-400 füzelerini faaliyete geçirme çabalarından endişeli      CNA   Tarım Bakanı Brüksel’e gitti      CNA   

Maldivler Kıbrıs’ın toprak bütünlüğü ile bağımsızlığı desteklemeye devam ediyor
KHA - KIBRIS/Lefkoşa 11/12/2019 14:28 
Yeni Delhi’de ikamet eden Kıbrıs’ın Maldivler yeni Büyükelçisi Agis Loizou, 8 Aralık tarihinde düzenlenen özel bir tören sırasında bu ülkenin Cumhurbaşkanı İbrahim Mohamed Solih’e güven mektubunu sundu.
 
Yapılan resmi açıklamaya göre, törenin ardından yapılan baş başa görüşme sırasında Kıbrıslı Büyükelçi, Cumhurbaşkanı Solih’e Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiades, Kıbrıs hükümeti ve Kıbrıs halkının sıcak selamlarını iletti ve Maldivler hükümetinin Kıbrıs sorununda ilkeler temelinde izlediği politika için teşekkürlerini iletti.
 
Cumhurbaşkanı Solih, ülkesinin Kıbrıs Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını, egemenliğini ve  toprak bütünlüğünü desteklemeye devam ettiğini söyledi.
 
Kıbrıslı Büyükelçi İbrahim Mohamed Solih’i Kıbrıs sorunundaki son gelişmeler hakkında bilgilendirdi; görüşme sırasında iki ülkenin sağlık, turizm, eğitim ve çevre dâhil değişik alanlardaki işbirliğinin geliştirilmesi imkânları ve ortak konular ele alındı.
 
Bu arada, Büyükelçi Maldivler ziyareti sırasında bu ülkenin Dışişleri Bakanı,  Dışişleri Müsteşarı ve diğer üst düzey yetkililerle ayrı ayrı görüştü.
 
KHA/JV/MHY/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
 
   

Closing:27/01/2020
Volume:185.344,85
CSE:67.420  -0.240%
FTSE/CySE:40.560  -0.220%
Lefkoşa18°C
Larnaka18°C