Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   BM kaynağı KHA’a: On sekiz şüpheli mayın tarlası tespit edildi     CNA   Cumhurbaşkanı Anastasiades iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da derinleştirilmesi için Çin Halk Cumhuriyeti’ne gitti      CNA   Meclis Başkanı Syllouris ve Mısır Cumhurbaşkanı Al Sisi işbirliği ve bölgesel güvenliği görüştüler      CNA   Mısır Petrol Bakanı El Molla: Doğal gaz belki de bölgede barış ve istikrarı hızlandıracak      CNA   Turizm Müsteşarı Perdios: Kıbrıs sadece güneş ve denizden ibaret değildir     CNA   

Kıbrıs Haber Ajansı ve WAM Haber Ajansı arasında bir Mutabakat Zaptı imzalandı
KHA - KIBRIS/Lefkoşa 11/02/2019 12:10 
Kıbrıs Haber Ajansı (KHA) ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin Haber Ajansı (WAM) arasında Dubai’de bir Mutabakat Zaptı imzalandı. Mutabakat Zaptı, iki haber ajansı arasında haber teatisi ve ikili işbirliğinin geliştirilmesine öngörüyor.
 
KHA ve WAM arasındaki Mutabakat Zaptı, Dubai’de yer alan 7. Dünya Hükümet Zirvesi çerçevesinde KHA Müdürü Yorgos Penindaeks ve WAM İcra Müdürü Mohamed Jalal Al Rayssi tarafından imzalandı. KHA Yönetim Kurulu Başkanı İosif İosif imza töreninde hazır bulundu.
 
Yunanca, İngilizce ve Arapça dillerinde imzalanan Mutabakat Zaptına göre, iki haber ajansı, haber teatisine önem verecek ve aynı zamanda iki kurum arasında işbirliği ve dostça ilişkilerin geliştirilmesini hedefleyecek.
 
İmza töreninin ardından açıklamada bulunan KHA Müdürü Yorgos Penindaeks, Kıbrıs Haber Ajansı’nın Arap dünyasının haber ajansları ile ticari temelde olmayan imzalanan işbirliği çerçevesinde, WAM Haber Ajansı ile de bir Mutabakat Zaptının imzalandığını belirtti.
 
KHA Yönetim Kurulu Başkanı İosif ise,  söz konusu Mutabakat Zaptının imzalanması ile iki haber ajansı arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine olumu katkıda bulunacağını ve bunun iki halk arasındaki karşılıklı anlayışın güçlenmesine katkıda bulunacağını söyledi.
 
İosif, “Dubai’ye yaptığımız ziyaretimiz sırasında diğer ülkelerinin haber ajanslarının temsilcileri ile de görüştük ve görüşmeler sırasında ikili ilişkilerin güçlenmesi konusu üzerinde görüş teatisinde bulunduk” dedi.
 
KHA/JV/MHY/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
 
   

Closing:04/23/2019
Volume:125.913,01
CSE:70,240  -0,470%
FTSE/CySE:42,210  -0,540%
Lefkoşa23°C
Larnaka22°C