Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Kıbrıs Rum tarafı BM Genel Sekreteri tarafından önerilen sürece tamamen hazırlıklı     CNA   Fotiou: Yerleri değiştirilen kemikler muhtemelen bulunmayan kayıpların %80-85 ile bağlantılıdır     CNA   Ulusal Konsey toplantısının sonuçlanması için istişareler sürüyor      CNA   İstatistik veriler ikinci çeyrekte bütçe fazlalığında artış kaydedildiğini gösteriyor     CNA   Kipro-Klasik döneminden (M.Ö 5. Ve 4. Yüzyıl) Paphos Kraliyet Hanedanı idari-ekonomik merkezine ait yeni ve bilinmeyen anıtları gün ışığına çıkarıldı     CNA   

Bir etkinlikte Engelliler için Avrupa kartı tartışıldı
ΚHA - KIBRIS/Lefkoşa 12/06/2019 21:18


Engelli Hakları Sözleşmesi Taraf Devletler Konferansı 12. Toplantısı çerçevesinde salı günü Birleşmiş Milletler Merkezinde “Özürlü Kişiler İçin Avrupa Kartı Deneyimi” (The Experience of the European Disability Card) adlı bir seminer düzenlendi.
 
Çarşamba günü yapılan açıklamada etkinliğin Avrupa Birliği, özel ihtiyaçlı kişiler için Avrupa Formu, Kıbrıs, Malta, Belçika ve Slovenya’nın BM’deki Daimi Temsilcileri tarafından düzenlendiği belirtildi. Etkinliği BM üyesi devlet temsilcileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve diğer kurum temsilcileri izledi.
 
Tartışmanın amacı, Avrupa Özgürlükler Kartı uygulayan Avrupa Birliği sekiz üyesi ülkenin deneyimlerinin tanıtılmasıydı.
 
Etkinliğe kartı kabul eden Kıbrıs, Belçika, Slovenya ve Malta gibi ülkelerden konuşmacılar katıldı.

KHA/NS/KBI/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
 
   

Closing:16/08/2019
Volume:41.052,28
CSE:70.220  0.300%
FTSE/CySE:42.130  0.330%
Lefkoşa37°C
Larnaka32°C