Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   BM: Liderlerin BMGS`e ulaşmadan önce bir anlaşmaya varmaları gerekir     CNA   Theresa Villiers: Kalıcı bir çözüm bulunursa bütün Kıbrıslılar için büyük faydası olacak      CNA   Daimi Temsilci Attas KHA’na: Ankara Loizidou davasının denetimine son vermek için siyasi sermaye yatırımı yapıyor     CNA   Tarım Bakanı: Atık yönetimi Kıbrıs için önemlidir     CNA   

Kıbrıslı milletvekili AGİT Parlamenterler Asamblesi Komitesi başkanlığına seçildi  
ΚHA - KIBRIS/Lefkoşa 09/07/2019 12:22 
Kıbrıslı Milletvekili Kyriakos Hadjiyiannis, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi (AGİT PA) komitesi bakanlığına seçildi.
 
Lüksemburg’da yer alan AGİT PA’nın yıllık genel oturumu pazartesi günü George Tsereteli’nin yeniden Başkan seçilmesiyle tamamlandı.
 
Temsilciler Meclisi’nden yapılan basın açıklamasına göre, Kıbrıs parlamentosu, oturumda heyet başkanı Bayan İrene Charalambidou ve üyeler Kyriakos Hadjiyiannis ve Charalambos Pitokopitis’ten oluşan heyet tarafından temsil edildi. 
 
Demokrasi, İnsan Hakları ve İnsani Sorunlar ile ilgili Komite’nin toplantısında, Hadjiyiannis yeni başkan seçildi. Hadjiyiannis, İsviçre Milletvekili Margareta Kiener Nellen ile yaptıkları iki ziyaret sonrasında hazırladıkları Doğu Ukrayna’da insani durumla ilgili raporun sonuçlarını da açıkladı.
 
KHA/MG/MHY/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
 
 
 
   

Closing:17/07/2019
Volume:228.786,11
CSE:70.770  -0.510%
FTSE/CySE:42.500  -0.450%
Lefkoşa33°C
Larnaka28°C