Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Britanya Krallığı BM Güvenlik Konseyi’nin Varoşa’yla ilgili kararını destekliyor      CNA   Yunanistan Parlamento Başkanı ülkesinin Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunması çalışmalarına desteğini teyit etti      CNA   DEFA’nin sıvılaştırılmış doğal gaz temini ile ilgili ihaleye ünlü şirketler ilgi gösterdi      CNA   Kıbrıs`ın bir antik eseri Brüksel’de düzenlenen bir törenle Kıbrıs’a geri verildi     CNA   

Kıbrıslı milletvekili AGİT Parlamenterler Asamblesi Komitesi başkanlığına seçildi  
ΚHA - KIBRIS/Lefkoşa 09/07/2019 12:22 
Kıbrıslı Milletvekili Kyriakos Hadjiyiannis, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi (AGİT PA) komitesi bakanlığına seçildi.
 
Lüksemburg’da yer alan AGİT PA’nın yıllık genel oturumu pazartesi günü George Tsereteli’nin yeniden Başkan seçilmesiyle tamamlandı.
 
Temsilciler Meclisi’nden yapılan basın açıklamasına göre, Kıbrıs parlamentosu, oturumda heyet başkanı Bayan İrene Charalambidou ve üyeler Kyriakos Hadjiyiannis ve Charalambos Pitokopitis’ten oluşan heyet tarafından temsil edildi. 
 
Demokrasi, İnsan Hakları ve İnsani Sorunlar ile ilgili Komite’nin toplantısında, Hadjiyiannis yeni başkan seçildi. Hadjiyiannis, İsviçre Milletvekili Margareta Kiener Nellen ile yaptıkları iki ziyaret sonrasında hazırladıkları Doğu Ukrayna’da insani durumla ilgili raporun sonuçlarını da açıkladı.
 
KHA/MG/MHY/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
 
 
 
   

Closing:13/09/2019
Volume:291.152,41
CSE:67.460  0.040%
FTSE/CySE:40.610  0.050%
Lefkoşa36°C
Larnaka32°C