Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Britanya Krallığı BM Güvenlik Konseyi’nin Varoşa’yla ilgili kararını destekliyor      CNA   Yunanistan Parlamento Başkanı ülkesinin Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunması çalışmalarına desteğini teyit etti      CNA   DEFA’nin sıvılaştırılmış doğal gaz temini ile ilgili ihaleye ünlü şirketler ilgi gösterdi      CNA   Kıbrıs`ın bir antik eseri Brüksel’de düzenlenen bir törenle Kıbrıs’a geri verildi     CNA   

Kıbrıs komşu ülkelerle ortak turizm paketleri oluşturacak
ΚHA - KIBRIS/Lefkoşa 09/07/2019 14:02 
 
Turizm Müsteşarı Savvas Perdios, Lübnan ve Ürdün’le görüşmeler yaptı; Yunanistan, Mısır ve İsrail ile de ortak turizm paketleri hazırlanması için bir anlaşma imzalamayı hedefliyor ve bu ülkeleri ziyaret etmeyi planlıyor.
 
Yapılan basın açıklamasına göre Perdios’un görüşmelerinde, ortak temalı rotalarla ilgili anlaşmaya varılması amacıyla özellikli öneriler sundu.
 
Doğal güzellikler, kültürel anıtlar, büyük organizasyonlar ve diğer çekiciliği olan yerlerin bulunduğu rotalarla, ziyaretçilerin bölgede iki veya daha fazla ülkeyi ziyaret etmesi amaçlanıyor.
 
Basın açıklamasında, Perdios’un yaptığı görüşmelerde belirttiği önerilerinde Kıbrıs’ın kırsal ve dağlık bölgeleri de yer alıyor.
 
KHA/MG/MHY/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
 
 
   

Closing:13/09/2019
Volume:291.152,41
CSE:67.460  0.040%
FTSE/CySE:40.610  0.050%
Lefkoşa36°C
Larnaka32°C