Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   BM kaynağı KHA’a: On sekiz şüpheli mayın tarlası tespit edildi     CNA   Cumhurbaşkanı Anastasiades iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da derinleştirilmesi için Çin Halk Cumhuriyeti’ne gitti      CNA   Meclis Başkanı Syllouris ve Mısır Cumhurbaşkanı Al Sisi işbirliği ve bölgesel güvenliği görüştüler      CNA   Mısır Petrol Bakanı El Molla: Doğal gaz belki de bölgede barış ve istikrarı hızlandıracak      CNA   Turizm Müsteşarı Perdios: Kıbrıs sadece güneş ve denizden ibaret değildir     CNA   

Temsilciler Meclisi Başkanı'nın Ortadoğu ülkeleri ile ilgili girişimi
ΚΥΠΕ - ΚΥΠΡΟΣ/Λευκωσία 09/02/2019 18:32


Temsilciler Meclisi Başkanı Demetris Syllouris, Cumartesi günü Ortadoğu ülkeleri parlamentoları arasında işbirliği kurma girişimine değindi. Cenevre'de, Beşinci Parlamento Başkanları Dünya Konferansı hazırlama Parlamentolar Arası Birlik (Inter-Parliamentary Union (IPU)) hazırlık komitesi toplantısında konuşan Meclis Başkanı  Ortadoğu parlamentoları arasında işbirliği konusuna ve bu konudaki eksikliklere değindi.

Meclis Başkanı, Ortadoğu ülkeleri parlamentoları arasında işbirliği forumu kurulması için kendi girişimi hakkında bilgi verdi. IPU Başkanı Gabriela Cuevas Barron bu girişimden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Temsilciler Meclisi Başkanının Pazar günü adaya dönmesi bekleniyor.

KHA/KBI/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
   

Closing:04/23/2019
Volume:125.913,01
CSE:70,240  -0,470%
FTSE/CySE:42,210  -0,540%
Lefkoşa26°C
Larnaka23°C