Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Kıbrıs Rum tarafı BM Genel Sekreteri tarafından önerilen sürece tamamen hazırlıklı     CNA   Fotiou: Yerleri değiştirilen kemikler muhtemelen bulunmayan kayıpların %80-85 ile bağlantılıdır     CNA   Ulusal Konsey toplantısının sonuçlanması için istişareler sürüyor      CNA   İstatistik veriler ikinci çeyrekte bütçe fazlalığında artış kaydedildiğini gösteriyor     CNA   Kipro-Klasik döneminden (M.Ö 5. Ve 4. Yüzyıl) Paphos Kraliyet Hanedanı idari-ekonomik merkezine ait yeni ve bilinmeyen anıtları gün ışığına çıkarıldı     CNA   

Temsilciler Meclisi Başkanı'nın Ortadoğu ülkeleri ile ilgili girişimi
ΚΥΠΕ - ΚΥΠΡΟΣ/Λευκωσία 09/02/2019 18:32


Temsilciler Meclisi Başkanı Demetris Syllouris, Cumartesi günü Ortadoğu ülkeleri parlamentoları arasında işbirliği kurma girişimine değindi. Cenevre'de, Beşinci Parlamento Başkanları Dünya Konferansı hazırlama Parlamentolar Arası Birlik (Inter-Parliamentary Union (IPU)) hazırlık komitesi toplantısında konuşan Meclis Başkanı  Ortadoğu parlamentoları arasında işbirliği konusuna ve bu konudaki eksikliklere değindi.

Meclis Başkanı, Ortadoğu ülkeleri parlamentoları arasında işbirliği forumu kurulması için kendi girişimi hakkında bilgi verdi. IPU Başkanı Gabriela Cuevas Barron bu girişimden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Temsilciler Meclisi Başkanının Pazar günü adaya dönmesi bekleniyor.

KHA/KBI/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
   

Closing:16/08/2019
Volume:41.052,28
CSE:70.220  0.300%
FTSE/CySE:42.130  0.330%
Lefkoşa37°C
Larnaka32°C