Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Rusya Dışişleri Bakanı: Kıbrıs için mevcut garantiler sistemi anakronik bir sistemdir      CNA   Kıbrıs, Interreg Med “BlueIslands” projesine katılıyor      CNA   Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü: Kıbrıs Cumhuriyeti, AB-Türkiye Gümrük Birliği anlaşmasının geliştirilmesine, Ankara Kıbrıs’a karşı AB yükümlülüklerini yerine getirmezse onay vermeyecek     CNA    Hükümet Sözcüsü: ExxonMobil’in sondaj sonuçları için önceden kararlaştırılmış bir karar yoktur     CNA   

Temsilciler Meclisi Başkanı'nın Ortadoğu ülkeleri ile ilgili girişimi
ΚΥΠΕ - ΚΥΠΡΟΣ/Λευκωσία 09/02/2019 18:32


Temsilciler Meclisi Başkanı Demetris Syllouris, Cumartesi günü Ortadoğu ülkeleri parlamentoları arasında işbirliği kurma girişimine değindi. Cenevre'de, Beşinci Parlamento Başkanları Dünya Konferansı hazırlama Parlamentolar Arası Birlik (Inter-Parliamentary Union (IPU)) hazırlık komitesi toplantısında konuşan Meclis Başkanı  Ortadoğu parlamentoları arasında işbirliği konusuna ve bu konudaki eksikliklere değindi.

Meclis Başkanı, Ortadoğu ülkeleri parlamentoları arasında işbirliği forumu kurulması için kendi girişimi hakkında bilgi verdi. IPU Başkanı Gabriela Cuevas Barron bu girişimden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Temsilciler Meclisi Başkanının Pazar günü adaya dönmesi bekleniyor.

KHA/KBI/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
   

Closing:21/02/2019
Volume:205.816,93
CSE:60,490  -0,360%
FTSE/CySE:36,220  -0,390%
Lefkoşa19°C
Larnaka18°C