Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Trodos’taki hükümet binaları koronavirüsü vakalarında şüpheli şahıslar için karantina olarak kullanılacak     CNA   Cavallari KHA’na: Paniğe gerek yok. Koronovirüsüyle ilgili durum kontrol altında     CNA   Kıbrıs’ta 2019’un dördüncü çeyreğinde işsizlik %6,3 düştü      CNA   2018”de AB’a üye ülkeler içinde yabancılar başka bir AB ülkesinde yaşayan AB vatandaşlarına kıyasla daha yüksek yoksulluk riski altında      CNA   

İtalya Türkiye’nin Kıbrıs’ın MEB’indeki yaasadışı eylemlerini kınadı
KHA - KIBRIS/Lefkoşa 09/10/2019 17:00 

 
İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, ülkesinin Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Türkiye tarafından egemenlik haklarının ve aynı zamanda uluslararası hukukun ihlal edilmesini şiddetle kınadığını ve İtalya’nın Kıbrıs’a yönelik dayanışma teyit etti.
 
Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromou, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiades'in çarşamba günü İtalya Başbakanı ile telefonda konuştuğunu ve Conte'nin telefon görüşmesinde Kıbrıs’a yönelik desteğini ifade ettiğini söyledi.
 
Cumhurbaşkanı Anastasiades ise Sayın Conte’yı detaylı olarak Türkiye’nin Kıbrıs’ın Münhasır Ekonomik Bölgesindeki yasadışı eylemleri hakkında bilgilendirdi ve Türk tehditlerin nasıl ele alınması konusunda görüş teatisinde bulundular.
 
 
Sözcü, Sayın Conte’nin Anastasiades’e ülkesinin Kıbrıs’ın egemenlik haklarını desteklediğini ve Türkiye’nin yasadışı faaliyetlerini kınadığı ile ilgili politikasını teyit ettiğini; dayanışma ifade ettiğini ve gelecek Avrupa Zirvesi sırasında aynı politikayı izleyeceğini teyit ettiğini belirtti.
 
KHA/JV/KBI/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
 
 
   

Closing:27/02/2020
Volume:106.066.26
CSE:64.950  -0.310%
FTSE/CySE:39.050  -0.200%
Lefkoşa20°C
Larnaka19°C