Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Cumhurbaşkanı Anastasiades AB Zirvesine katılacak     CNA   Spehar: Kıbrıs’ta çözüm için daha gidecek yolumuz var     CNA   Kıbrıs, Fransa ve İtalya ortak tatbikat icra edecekler     CNA   Savunma Bakanı: Kıbrıs Cumhuriyeti Fransa ve İtalya gibi ülkelerle işbirliğine devam ediyor     CNA   Kasım ayında hükümetin iş gücünde %0,9 artış kaydedildi      CNA   Maldivler Kıbrıs’ın toprak bütünlüğü ile bağımsızlığı desteklemeye devam ediyor      CNA   

Spehar Kıbrıs'la ilgili BM Güvenlik Konseyi'ne bilgi verdi
ΚΥΠΕ - ΚΥΠΡΟΣ/Λευκωσία 20/07/2019 15:06


Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Bayan Elizabeth Spehar, Cuma günü BM Güvenlik Konseyi üyelerini bilgilendirdi. Bilgilendirmeden sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bayan Spehar, iki liderin BM Genel Sekreterine gönderdikleri mektuplar sonrasına ne olacağı belirtecek durumda olmadığını, Bayan Jane Holl Lute'un adayı ne zaman ziyaret edeceğini açıklayacak durumda da olmadığını söyledi.

Bayan Spehar liderlerin mektupları sonrasında ne olacağını söylemek için erken olduğunu ifade etti. Spehar Güvenlik Konseyi'nin Kıbrıs sorununa ilgisinin devam ettiğini söyledi. Müzakerelerin yeniden başlamasının kolay olmasının beklenmediğini de belirtti.

KHA/KBI/2019
Kıbrıs Haber Ajansı

 
   

Closing:11/12/2019
Volume:156.993,45
CSE:65.550  0.540%
FTSE/CySE:39.400  0.560%
Lefkoşa16°C
Larnaka18°C