Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Britanya Krallığı BM Güvenlik Konseyi’nin Varoşa’yla ilgili kararını destekliyor      CNA   Yunanistan Parlamento Başkanı ülkesinin Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunması çalışmalarına desteğini teyit etti      CNA   DEFA’nin sıvılaştırılmış doğal gaz temini ile ilgili ihaleye ünlü şirketler ilgi gösterdi      CNA   Kıbrıs`ın bir antik eseri Brüksel’de düzenlenen bir törenle Kıbrıs’a geri verildi     CNA   

Lute Cumhurbakanı Anastasiades’e, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs’ta bir çözüm için ilerleme dileğini iletti
ΚHA - KIBRIS/Lefkoşa 11/07/2019 14:04


 
 

 
 
Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromou, Kıbrıs Haber Ajansı’na (KHA) Birleşmiş Milletler’in (BM) Özel Görevlisi Bayan Jane Holl Lute’nin Cumhurbaşkanı Nicos Anastasiades’e, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs’ta bir çözüm için ilerleme dileğini ilettiğini söyledi.
 
Prodromou, Cumhurbaşkanı Anastasiades’in, Lute’yle çarşamba günü yaptığı telefon görüşmesinde, müzakerelerin başlamasına hazır olduğunu bildirdiğini kaydetti.
 
Cumhurbaşkanı Anastasiades dün twitter hesabına, Lute ile üç hafta içerisinde çabaları sürdürme amacıyla Kıbrıs’ı ziyaret etmesinde mutabık kaldıklarını yazmıştı.
 
BM yetkilisinin, Kıbrıs müzakerelerinin başlamasına götürecek görev tanımı üzerinde bir anlaşmaya varılması amacıyla çabalarını sürdürmesi bekleniyor.
 
KHA/MG/MHY/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
 
 
   

Closing:13/09/2019
Volume:291.152,41
CSE:67.460  0.040%
FTSE/CySE:40.610  0.050%
Lefkoşa36°C
Larnaka32°C