Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   BM: Liderlerin BMGS`e ulaşmadan önce bir anlaşmaya varmaları gerekir     CNA   Theresa Villiers: Kalıcı bir çözüm bulunursa bütün Kıbrıslılar için büyük faydası olacak      CNA   Daimi Temsilci Attas KHA’na: Ankara Loizidou davasının denetimine son vermek için siyasi sermaye yatırımı yapıyor     CNA   Tarım Bakanı: Atık yönetimi Kıbrıs için önemlidir     CNA   

Lute Cumhurbakanı Anastasiades’e, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs’ta bir çözüm için ilerleme dileğini iletti
ΚHA - KIBRIS/Lefkoşa 11/07/2019 14:04


 
 

 
 
Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromou, Kıbrıs Haber Ajansı’na (KHA) Birleşmiş Milletler’in (BM) Özel Görevlisi Bayan Jane Holl Lute’nin Cumhurbaşkanı Nicos Anastasiades’e, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs’ta bir çözüm için ilerleme dileğini ilettiğini söyledi.
 
Prodromou, Cumhurbaşkanı Anastasiades’in, Lute’yle çarşamba günü yaptığı telefon görüşmesinde, müzakerelerin başlamasına hazır olduğunu bildirdiğini kaydetti.
 
Cumhurbaşkanı Anastasiades dün twitter hesabına, Lute ile üç hafta içerisinde çabaları sürdürme amacıyla Kıbrıs’ı ziyaret etmesinde mutabık kaldıklarını yazmıştı.
 
BM yetkilisinin, Kıbrıs müzakerelerinin başlamasına götürecek görev tanımı üzerinde bir anlaşmaya varılması amacıyla çabalarını sürdürmesi bekleniyor.
 
KHA/MG/MHY/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
 
 
   

Closing:17/07/2019
Volume:228.786,11
CSE:70.770  -0.510%
FTSE/CySE:42.500  -0.450%
Lefkoşa33°C
Larnaka28°C