Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Dışişleri Bakanı AB tarafından hedefli tedbirler kararı için memnuniyet ifade etti      CNA    Kıbrıs ve Yunanistan ekonomik konularda işbirliği ve karşılıklı anlayış mekanizması konusunda anlaştılar      CNA    İrlanda Cumhurbaşkanı kuzey Suriye’ye yönelik tek yanlı Türk askeri müdahalesinden derin endişe duyduğunu ifade etti      CNA   Kıbrıs, Uluslararası Ağır Ceza Mahkemesi’ne sanat eseri bağışladı      CNA   Mogherini: Dışişleri Bakanlar Konseyi Suriye ve MEB konusunda anlaşmaya vardı      CNA   

Dışişleri Bakanı Barselona'daki Akdeniz için Birlik Forumuna katılacak ve ikili temaslarda bulunacak
ΚHA - KIBRIS/Lefkoşa 09/10/2019 18:09


Dışişleri Bakanı Nikos Christodoulides perşembe günü Akdeniz Bölgesi için Birliğin 4. Forumu çalışmalarına katılacak ve orada meslektaşları ile ikili görüşmeler de gerçekleştirecek.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, bölgesel bir kurum olan Akdeniz için "Birlik" Dışişleri Bakanlarının 4. Toplantısına AB üyesi 28 ülke ve 15 Güney ve Doğu Akdeniz ülkesi katılıyor.

Toplantıya AB Yüksek Temsilcisi Federica Mongherini ve Ürdün Dışişleri Bakanı Ayman Safadi eş başkanlık yapacaklar.
 
Bölgesel Forum çalışmaları sırasında Akdeniz bölgesi ile ilgili bir dizi konu ve zorluklar üzerine görüş teatisinde bulunulması bekleniyor.
 
Zirve çerçevesinde, Dışişleri Bakanı meslektaşları ile ikili görüşmelerde bulunacak.

KHA/NS/KBI/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
 
   

Closing:11/10/2019
Volume:107.403.10
CSE:66.480  0.390%
FTSE/CySE:40.070  0.380%
Lefkoşa33°C
Larnaka33°C