Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Komiser Kyriakides: Kanserle mücadele için yeni stratejide başarısız olma durumumuz yoktur      CNA   Kıbrıs Üçüncü Avrupa Denizcilik Haftası’na katıldı      CNA   Pilides: Avrupa deniz taşımacılığıyla rekabetin korunması için çalışılması çağrısı yaptı     CNA   

AB Adalet Bakanları hukukun üstünlüğünin güçlendirilmesini görüştüler
ΚHA - ΚΥΠΡΟΣ/Λευκωσία 27/01/2020 11:57


 
 
Avrupa Birliği (AB) Adalet ve İçişleri Bakanları, hukukun üstünlüğünün ve üye ülkelerin otoriteleri arasında karşılıklı güvenin güçlendirilmesini, 23-24 Ocak 2020’da Zagreb’deki gayrı resmi toplantıda ele aldılar.
 
Adalet Bakanı George Savvides, Özgürlük, Güvenlik ve Adalet alanında belirlenen önceliklerin uygulanması faaliyetlerin karar vermek için düzenlenen toplantıya katıldı.
 
Toplantıda konuşan Savvides, hukukun üstünlüğünün değer ve ilkeleriyle ilgili taahhüt ve herkesin temel insan haklarına saygı göstermesinin esas olduğunu, engelsiz ve etkin işbirliğinin sağlanması için yargı makamları arasında karşılıklı güvenin bir ön şart olduğunu belirtti.
 
Adalet Bakanı, ceza adaleti alanında, suça karşı önemli bir araç olan elektronik bilgi değişimiyle ilgili yasal önerilerin tamamlanmasının vurgulanması gerektiğini ifade etti.
 
Toplantının ikinci gününde bakanlar, dış sınır güvenliği, göç politikası, terörizmle mücadele, yapay zekâ kullanımı gibi konuları ele aldılar.
 
Adalet Bakanı Savvides ayrıca AB Adalet yeni Komiseri Didier Reynders’le bir araya geldi ve kendisine Kıbrıs’taki adalet reformunu anlattı.

 
KHA/MG/MHY/2020
Kıbrıs Haber Ajansı
 
 
   

Closing:21/02/2020
Volume:121.515.59
CSE:66.960  -1.470%
FTSE/CySE:40.280  -1.490%
Lefkoşa18°C
Larnaka19°C