Trending-news
     CNA   Την αποφασιστικότητα να πράξει ό,τι είναι δυνατόν για ένα ειρηνικό μέλλον εξέφρασε ο Πρόεδρος     CNA   Τουρκικά μαχητικά παρενόχλησαν το ελικόπτερο του Έλληνα Πρωθυπουργού      CNA   Μέσα Απριλίου η τριμερής Σύνοδος Κορυφής με Ιορδανία, ενώ προετοιμάζονται και άλλες     CNA   Αυξημένος αριθμός νέων εγγραφών στον εκλογικό κατάλογο ενόψει Ευρωεκλογών σε σύγκριση με 2014     CNA

Basket League: Ήττα για ΑΠΟΕΛ με 80-82 από την Ομόνοια
ΚΥΠΕ - ΚΥΠΡΟΣ/Λευκωσία 15/02/2019 21:53

Ο ΑΠΟΕΛ ηττήθηκε απόψε, στο Λευκόθεο, με 80-82 από την Ομόνοια, στο πλαίσιο του τέταρτου και τελευταίου αγώνα της 17ης αγωνιστικής της Basket League.

Σύμφωνα με την ΚΟΚ, από την έναρξη του αγώνα μέχρι τα πρώτα στάδια της β’ περιόδου υπήρχε ένα ισορροπημένο παιχνίδι. Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου η Ομόνοια ανέβασε στροφές και προηγήθηκε μέχρι και με 14 πόντους διαφορά. Στην τρίτη και τέταρτη περίοδο ο ΑΠΟΕΛ ήταν βελτιωμένος και μείωσε στο σκορ, παλεύοντας μέχρι τέλους για την νίκη. Η Ομόνοια ωστόσο ήταν η ομάδα που διατήρησε το προβάδισμα της και στο τέλος πανηγύρισε την πέμπτη της φετινή νίκη στο πρωτάθλημα.

Κορυφαίος της αναμέτρησης ήταν ο Νικ Γκρίφιν με 28 πόντους (6 τρίποντα, 6 ριμπάουντ, 2 ασσίστ).

Τα Δεκάλεπτα: 20-19, 36-47, 57-63, 80-82.

ΑΠΟΕΛ (Αντώνης Κωνσταντινίδης): Κοιλαράς 5, Σέπος, Βον 18, Τζάξον 20 (1), Γκραντ 26