Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Uçuş kısıtlamaları 8 Haziran’a kadar uzatıldı      CNA    Kıbrıs yük taşıtlarının karıştığı kazalarda ölü sayısında üst sıralarda      CNA   Kıbrıs’ta askıya alınan kredilendirme Mayıs’ta 1 milyar 190 milyon avroya yükseldi      CNA   Kıbrıs’ın perakende ticareti Mart 2020’de düştü     CNA   

KIBRIS HABER AJANSI TARAFINDAN VERİLEN HİZMETLER

Kıbrıs’ın resmi haber ajansı olarak KHA dikkatini Kıbrıs’taki veya yurtdışındaki olaylara ve Kıbrıs’ı etkileyen veya Kıbrıs için özel ilgi odağı olan gelişmelere çevirmiş bulunmaktadır.

Adanın tüm kent ve kasabaları ile Brüksel, Atina, İstanbul, Londra ve New York’ta daimi veya özel muhabir bulunduran KHA bu muhabirlerin geçtikleri haberleri anında yurtiçi ve yurtdışı abonelerine Rumca, Türkçe, Arapça ve İngilizce olarak iletmektedir.

KHA’nın aboneleri arasında Kıbrıs’ta ve dış ülkelerdeki günlük ve haftalık gazeteler, radyo ve televizyon kurumları, ulusal ve uluslararası haber ajansları, uluslararası kuruluşlar, yerel özel ve kamu kuruluşları, Kıbrıs Cumhuriyeti Büyükelçilikler ile Basın ve Enformasyon Dairesi, Kıbrıs’taki yabancı büyükelçilikler ve diplomatik misyonlar, ve özellikle İngiltere, Avustralya, ABD ve Kanada ile diğer yabancı ülkelerde yerleşmiş Kıbrıslı Rum ve Yunan toplumlarına ait iletişim araçları (gazeteler, radyo ve televizyon) bulunmaktadır.

KHA, Rumca, Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinde haberler sunmaktadır. Rumca ve İngilizce haberler abonelik sözleşmesi üzerine, Türkçe ve Arapça haberler ise Ajans’ın websitesinde açık erişimde bulunmaktadır.

KHA, Atina Haber Ajansı ve Avrupa Basın Foto Ajansı (European Press Photo Agency) ile imzalamış olduğu anlaşmalar uyarınca abonelerine yerel ve uluslararası olayları yansıtan fotoğraflarla hizmet vermektedir. Yerel olaylarla ilgili fotoğraflar ise KHA kendi olanaklarıyla abonelerine ulaştırmaktadır.

Ajans, bu arada, tiyatrolar, eczaneler, doktorlar dâhil bedava bilgilere erişim sağlamaktadır.

KHA, abonelerine ilgili kuruluşlara kendi basın bildirilerini diğer medya ve ajansın diğer abonelerine basın bildirilerini dağıtma olanağı sunuyor.

Ajans, Kıbrıs Telekomünikasyon Dairesi’yle işbirliğinde bulunarak “WAP” formatında haberler sunmaktadır. KHA ayrıca, Lefkoşa Üniversitesi ile cep telefonları için uygulamalar (mobile applications) şeklinde haberler sunmaktadır.
KHA’nın vermekte olduğu hizmetler ve abone ücretleri hakkında daha ayrıntılı bilgi için aşağıda adı geçen kişilerle temas kurabilirsiniz:

Kıbrıs Haber Ajansı’na ulaşmak isteyenler:
Tel.:(357)22556000, faks: (357)22556100, e-mail: news@cna.org.cy

Closing:26/05/2020
Volume:133.753,13
CSE:47.070  -0.380%
FTSE/CySE:27.910  -0.430%
Lefkoşa30°C
Larnaka25°C