Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Kadis: Kıbrıs Cumhurbaşkanı Türkiye’nin faaliyetlerine rağmen diyaloğun başlatılması çabalarını sürdürüyor      CNA   Petrol ürünleri satışı Aralık 2019’da %5,3 oranında düştü      CNA   ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin S-400 füzelerini faaliyete geçirme çabalarından endişeli      CNA   Tarım Bakanı Brüksel’e gitti      CNA   

«Zero Waste Beach Champions 2019» ödülleri dağıtıldı
ΚHA - KIBRIS/Lefkoşa 07/11/2019 18:36


2019 Sıfır Atık Plaj Şampiyonları (Waste Beach Champions2019) yarışmasına katılan 200 işletmeden altısı, Çevresel Sorumluluk, Sürdürülebilirlik, Yenilik/İnovasyon ve Sosyal Sorumluluk dallarında ödüllendirildiler. Program, Coca-Cola Vakfı ekonomik desteğiyle Araştırma ve Proje Merkezi AKTİ tarafından uygulanmaktadır ve amacı denizlerin plastik kirliğinin önlenmesidir.
 
 
 
Şirketler tarafından yapılan basın açıklamalarında, Sorumlu Pratik Operasyonlar Ağ üyeleri arasında iyi uygulamalar için başvuran toplam 224 aday arasında firmalar atık yönetimi için ortaya koydukları uygulamalara göre değerlendirildiler.
 
 
 
Ödül detayları:
 
Büyük şirketler kategorisi:
 
Atlantic Sancta Napa Hotel Çevresel Sorumluluk ödülünü,
 
KANIKA HOTELS & RESORTS Derneği Sürdürülebilirlik ödülü,
 
Altantica Sungarden Beach Hotel ise Yenilikçi ödülünün sahibi oldu.
 
 
 
Küçük şirkeler kategorisinde:
 
Baf Koloni- Muttalou Yeşil Noktaları Çevresel Sorumluluk ödülü,
 
Baf Kıyı Balıkçılığı Derneği Yenilikçilik ödülü,
 
PAS TO KİMA restoranı ise Sürdürülebilirlik ödülü kazandı.
 
 
 
Yerel Yönetim temsilcileri, Sivil Toplum Örgütleri ve «Zero Waste Beach»  programını ve AKTİ eylemlerini destekleyen gönüllüler AKTİ onur madalyaları ve takdir belgeleriyle ödüllendirilirdiler. Bu kişiler arasında Yeroskipou Belediye Başkanı Michalis Pavlides, CYMERA Genele Sekreteri Michalis İerides, Pervolia belediye kurulu sekreteri Christoforos Pantelis ve Pervolia Köy Kurulu Başkanı Costas Tingis ve gönüllü dalgıç Panayiotis Psomas da bulunuyordu.
 
 
 
Ödül törenin tamamlanmasının ardından, AKTİ uzmanlık heyeti himayesinde Ocean Conservancy protokolü çerçevesinde Makenzie sahilinin sembolik gönüllü temizliği izledi.
 
 
 
Lanitis Kardeşler şirketi Halkla İlişkiler ve İletişim Müdürü Kalia Patsa, Zero Waste Beach’i toplumda duyarlılık yaratma konusunda büyük bir başarı olarak niteledi.
 
 
 
AKTİ Araştırma ve İnceleme Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Ksenia Loizidou  «Zero Waste Beach» programının ikinci yılında elde edilen sonuçların çok etkili olduğunu ve sahillerden ve deniz altından 700 tondan fazla geri dönüşüm malzemesi toplandığını söyledi.
 
 KHA/NS/MHY/2019
Kıbrıs Haber Ajansı

** Bu mülakat Avrupa Birliği`nin AB LIFE+ (proje codu: LIFE13 INF/CY000910) Programı tarafından mali açıdan desteklenen Yeniden Düşün: Azalt – Yeniden Kullan – Geri Dönüştür Projesi bağlamında yapılmıştır.

Düzenleyici Lehtar: CyBC. Ortaklar: Green Dot Cyprus, Çevre Dairesi, Kıbrıs Pedagoji Kurumu, Kıbrıs Haber Ajansı (CNA), Fost Plus Belçika **


 
 
   

Closing:24/01/2020
Volume:344.871,66
CSE:67.580  0.640%
FTSE/CySE:40.650  0.590%
Lefkoşa18°C
Larnaka18°C