Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Kadis: Kıbrıs Cumhurbaşkanı Türkiye’nin faaliyetlerine rağmen diyaloğun başlatılması çabalarını sürdürüyor      CNA   Petrol ürünleri satışı Aralık 2019’da %5,3 oranında düştü      CNA   ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin S-400 füzelerini faaliyete geçirme çabalarından endişeli      CNA   Tarım Bakanı Brüksel’e gitti      CNA   

Ierotheos Papadopoulos: Herkes tek kullanımlık plastik kullanmalıdır
KHA - KIBRIS/Lefkoşa 06/09/2019 13:28 
 

 
Avrupa Komisyonu`nun Kıbrıs Temsilcisi Ierotheos Papadopoulos, Kıbrıs Haber Ajansı’na açıklamada bulunarak herkesin tek kullanımlık plastik kullanılması gerektiğini; bunun herkesin sorumluluğu olduğunu ve konunun gönüllü bir şekilde çözümlenmemesi durumunda devlet tarafından gerekli önlemlerin alınması gerektiğine işaret etti.
 
Papadopoulos perşembe günü Ekologlar Hareketi Başkanı Yorgos Perdikis başkanlığındaki bir heyet ile görüştükten sonra basına açıklamada bulundu ve görüşme sırasında iklim değişikliği ve Amazon yağmur ormanlarında meydana gelen yangınlar konusunun ele alındığını söyledi.
 
Yetkili, özellikle Kıbrıs’ta plastik kullanımı konusuna değindi ve “Kıbrıs’ın karşı karşıya bulunduğu bir meseledir ve her vatandaşın kendi davranışlarıyla fark yaratabileceği bir mesele” dedi.
 
İnsanların plastik kullanımı konusunda gerekli bilgilendirmeleri almaları gerektiğine işaret eden Papadopoulos, “herkesin bir birey olarak sorumluluk üstlendiğini anlaması gerekir; herkes günlük alışkanlıklarını elinden geldiğince değiştirmelidir” diye vurguladı.
 
Plastik kullanımı ile ilgili tedbirlerin ulusal seviyede alınması gereken tedbirler olduğuna işaret eden Papadopoulos, okullarda gerekli bilgilendirme kampanyası yapılması gerektiğini söyledi.  
 
Ekologlar Hareketi Başkanı Yorgos Perdikis ise yaptığı açıklamada, görüşme sırasında Avrupa Birliği’nin iklim değişikliği ile Amazon konusundaki eylemleri hakkında bilgi aldığını söyledi.

KHA/JV/KBI/2019
Kıbrıs Haber Ajansı** Bu haber Avrupa Birliği`nin AB LIFE+ (proje codu: LIFE13 INF/CY000910) Programı tarafından mali açıdan desteklenen Yeniden Düşün: Azalt – Yeniden Kullan – Geri Dönüştür Projesi bağlamında yapılmıştır.

Düzenleyici Lehtar: CyBC. Ortaklar: Green Dot Cyprus, Çevre Dairesi, Kıbrıs Pedagoji Kurumu, Kıbrıs Haber Ajansı (CNA), Fost Plus Belçika **

 
 
   

Closing:24/01/2020
Volume:344.871,66
CSE:67.580  0.640%
FTSE/CySE:40.650  0.590%
Lefkoşa12°C
Larnaka13°C