Kıbrıs Haber Ajansı

Trending-news
     CNA   Kadis: Kıbrıs Cumhurbaşkanı Türkiye’nin faaliyetlerine rağmen diyaloğun başlatılması çabalarını sürdürüyor      CNA   Petrol ürünleri satışı Aralık 2019’da %5,3 oranında düştü      CNA   ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin S-400 füzelerini faaliyete geçirme çabalarından endişeli      CNA   Tarım Bakanı Brüksel’e gitti      CNA   

VTT Vasiliko Ltd şirketi «Step Zero» kapmanyasını düzenledi
KHA - KIBRIS/Lefkoşa 23/07/2019 14:49


 
 

 

 
 
 
 

 
Larnaka merkezli olan VTT Vasiliko Ltd. (VTTV) adlı  özel şirket, Sürdürülebilir Kalkınma ve Çevrenin Korunması amacıyla «Step Zero» adlı bir kampanya düzenledi.
 
«Step Zero» kampanyası Ocak 2019 tarihinde uygulamaya girdi; altı ay sürdü ve BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin uygulanmasına odaklandı.
 
Şirket tarafından düzenlenen “Güvenlik, Sağlık ve Çevre” konulu bir konferans sırasında söz konusu kampanyanın sonuçları açıklandı.  
 
Kampanyanın beş ana hedefi olduğu, bunların;
En verimli enerji tüketimini sağlamak,
Tek kullanımlık malzemeleri azaltmak,
Kâğıt tüketimini azaltmak,
Geri dönüştürülebilir malzemeleri ayırmak ve
Daha sağlıklı bir yaşamı teşvik etmek olduğu belirtildi.
 
Kampanyanın hedeflerinin yerine getirilmesi amacıyla Vasiliko Ltd. şirketinin personelinin katılımıyla daha verimli enerji tüketimi, azaltılmış tek kullanımlık malzemeler, daha az kâğıt tüketimi, atık ayrımı ve sağlıklı yaşamı teşvik etme dâhil bir dizi eylem geliştirildi ve pratikler uygulandı.
 
Vasiliko Ltd. şirketinin CEO’su Yorgos Papanastasiou, yaptığı açıklamada, VTTV holding şirketine ait VTTI şirketinin Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda, sürdürülebilirliği, tüm faaliyetlerinde küresel bir hedef olarak belirlediğini söyledi.
 
KHA/JV/MHY/2019
Kıbrıs Haber Ajansı
** Bu haber Avrupa Birliği`nin AB LIFE+ (proje codu: LIFE13 INF/CY000910) Programı tarafından mali açıdan desteklenen Yeniden Düşün: Azalt – Yeniden Kullan – Geri Dönüştür Projesi bağlamında yapılmıştır.

Düzenleyici Lehtar: CyBC. Ortaklar: Green Dot Cyprus, Çevre Dairesi, Kıbrıs Pedagoji Kurumu, Kıbrıs Haber Ajansı (CNA), Fost Plus Belçika **
 
   

Closing:24/01/2020
Volume:344.871,66
CSE:67.580  0.640%
FTSE/CySE:40.650  0.590%
Lefkoşa12°C
Larnaka13°C